Uniwersytet Bahrajnu będzie wydawał dyplomy oparte na blockchain

0
62

Według tego, o czym wczoraj (13 stycznia) poinformowały lokalne media – Trade Arabia – Uniwersytet Bahrajnu będzie wydawał dyplomy oparte na blockchain.

Jak czytamy w artykule, uniwersytet wprowadza otwarty standard Blockcerts we współpracy z Learning Machine – startupem, który zapewnia system wydawania weryfikowalnych oficjalnych zapisów za pomocą formatu zakotwiczonego w blockchain. Blockcerts to standard tworzenia aplikacji, które wystawiają i weryfikują oficjalne rejestry oparte na blockchain.

Zgodnie z tym, o czym we wrześniu ubiegłego roku informował Cointelegraph, rząd Bahrajnu zauważa szczególne znaczenie technologii blockchain dla gospodarki i rozwoju kraju. Mimo to zachęca jednocześnie do zachowania czujności i dbania o cyberbezpieczeństwo.

Zdolność blockchain do ochrony danych użytkowników jest prawdziwą oznaką postępu, szczególnie ze względu na fakt, że może być stosowana w różnych firmach z różnych branż, w tym cyberbezpieczeństwa– tłumaczy minister energii i gospodarki wodnej Bahrajnu, Abdulhussain Mirza.

Portal Trade Arabia donosi także, że planowana inicjatywa uniwerystetu jest częścią większej strategii, której celem jest digitalizacja dla osób uczących się przy pomocy urządzeń mobilnych.

Co ciekawe, także Massachusetts Institute of Technology (MIT) wydaje już certyfikaty cyfrowe oparte na blockchain. Od połowy października 2017 zostały one przekazane ponad 100 absolwentom w ramach programu pilotażowego.

Portal Cointelegraph opisał proces wydawania przez MIT dyplomów opartych na blockchainie Bitcoin (BTC) za pomocą dedykowanej platformy Blockcerts. Była to próba rozpowszechniania wydawania dyplomów takiego typu i jednocześnie MIT zapewniał o niezmienności oraz odporności systemu na jakiekolwiek ingerencje.

Blockcerts zapewnia zdecentralizowany system uwierzytelniania. Bitcoin blockchain działa jako zaufany dostawca, a poświadczenia są weryfikowalne i odporne na manipulacje. Blockcerts mogą być używane w kontekście akademickim, zawodowym i kadrowym – tłumaczy zespół programistów Blockcerts.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/university-of-bahrain-will-issue-diplomas-on-the-blockchain-employing-blockcerts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here