W Wyoming wprowadzono dwie nowe ustawy związane z kryptowalutami

0
64

W amerykańskim stanie Wyoming uchwalono ustawy, które mają na celu stworzenie regulacji prawnych sprzyjających kryptowalutom i innowacjom blockchain. Zostało to ogłoszone na Twitterze, 10 i 11 stycznia, przez Caitlin Long – przewodniczącą Koalicji Blockchain Wyoming.

Status jednej z ustaw, House Bill 57, nie został jeszcze oficjalnie zaktualizowany. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 8 stycznia. Jednakże z wczorajszego tweeta Caitlin Long mogliśmy dowiedzieć się, że Ustawa 57 została jednogłośnie zaakceptowana. Natomiast druga z ustaw, House Bill 62, została już oficjalnie zaktualizowana na stronie stanu legislacyjnego Wyoming. Jej status przegłosowano 8 do jednego i od tego momentu widnieje w ogólnej dokumentacji.

Otwarte tokeny blockchain opisywane w tej ustawie nie stanowią papierów wartościowych, ponieważ osoba, która sprzedaje zużywający się token otwartego blockchaina, nie może otrzymać płatności gotówkowej ani udziału w zyskach od dewelopera lub firmy, ale zamiast tego otrzymuje stałą ilość usług konsumpcyjnych, treść lub własność.
– tak brzmi fragment Ustawy 62.

Dowiadujemy się bowiem, że nowelizacja ma szczególne znaczenie dla ustanowienia nowej klasy aktywów, definiującej otwarte tokeny blockchain o określonych właściwościach konsumpcyjnych jako niematerialnych własnościach osobistych. Oznacza to, że tokeny, o których mowa, nie wymagają zwolnienia z federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Ustawa 57, zatytułowana Piaskownica technologii finansowej, ma na celu stworzenie piaskownicy regulacyjnych przepisów prawnych. Bardziej konkretnie oznacza to przygotowanie elastycznego środowiska testowego, które byłoby nadzorowane i zapewniało rezygnację z niektórych ustaw i przepisów, które w przeciwnym razie utrudniłyby wprowadzanie innowacji. Zamierzeniem Ustawy 57 jest zatem stworzenie przyjaznego środowiska biznesowego dla przedsiębiorców, którzy wprowadzają na rynek nowe produkty i usługi finansowe. Patrząc na to bardziej przyszłościowo, takie działania miałyby przyciągnąć firmy z dziedziny fintech do stanu Wyoming.

Zgodnie z tym, o czym informował CoinTelegraph, na początku 2018 roku senat Wyoming oraz Izba Reprezentantów przyjęły projekt ustawy House Bill 70. Dotyczył on złagodzenia przepisów odnoszących się do papierów wartościowych i przepisów dotyczących transmisji pieniędzy w odniesieniu do wybranych tokenów oferowanych przez ICO w tym stanie.  

Także w kwietniu ustawodawca stanu Wyoming uchwalił akt prawny w sprawie zwolnienia walut wirtualnych z ustawy o transferze środków pieniężnych Wyoming. Uchwalono także projekt ustawy, która zwalnia kryptowaluty z państwowego opodatkowania nieruchomości.

Caitlin Long już jakiś czas temu wspominała o dużych możliwościach rozwijającej się regulacji kryptowalut w USA. Według niej definicja tokenów użytkowych jako nowej klasy aktywów jest szczególnie znacząca dla objęcia ich zakresem kompetencji państwowych prawodawców, a nie agencji krajowych.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/us-state-of-wyoming-passes-two-new-blockchain-crypto-related-bills

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here