Lite.IM: bot umożliwiający transakcje kryptowalutowe na Messengerze

0
65

Firma Zulu Republic wprowadza na rynek nowy projekt Lite.IM – bota, który umożliwia użytkownikom Facebooka przesyłanie i otrzymywanie kryptowalut za pomocą Messengera. Cały proces ma być bezpieczny i odbywać się przy zachowaniu poufności informacji prywatnych. Obecnie bot obsługuje cztery kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i ich własną natywną walutę – ZTX.

Przy tworzeniu tej usługi firma była napędzana wizją tego, jak mógłby wyglądać świat, gdyby rzeczywiście zrealizowano zakładane wcześniej ideały rewolucji kryptowalutowej. Głównym motywem było stworzenie miejsca, w którym każdy, bez względu na jego umiejętności techniczne czy region, w którym akurat przebywa, mógł cieszyć się wolnością finansową.

Wykorzystanie Messengera jest dla Lite.IM dużym skokiem rozwojowym. Początkowo usługa Zulu Republic była udostępniania za pośrednictwem platformy Telegram. Jednak firma stwierdziła, że dobra obsługa wiadomości tekstowych jest kluczowym elementem ich projektu i chcą oni, aby każdy, nawet właściciel najbardziej podstawowego telefonu komórkowego, mógł zarządzać swoimi zasobami kryptowalut, bez względu na to czy ma dostęp do Internetu.

Niecały miesiąc temu w sieci pojawiły się pogłoski na temat tego, że Facebook przygotowuje się do stworzenia kryptowaluty, której transfery byłyby obsługiwane za pomocą aplikacji WhatsApp. Zulu Republic decydując się na wykorzystanie w swoim projekcie Messengera pokazuje, że Lite.IM jest o krok do przodu jeżeli chodzi o płatności kryptowalutowe.

Zespół pracujący nad Lite.IM w swoim ostatnim poście na blogu tak opisał postępy nad projektem:

Z każdą nową aktualizacją Lite.IM staje się coraz bardziej przyjazną dla użytkownika potęgą kryptowalutową, tym samym zbliżając nas do tego, aby wprowadzić to do powszechnego użycia. Z dumą dostarczamy najpopularniejszą na świecie kryptowalutę dla łącznie 2,5 miliarda użytkowników Facebooka i Telegramu, nie wspominając tych, którym brakuje niezawodnego dostępu do Internetu – od teraz mogą oni zarządzać Bitcoinem za pośrednictwem wiadomości SMS.

Zespół Lite.IM dodaje, że w związku z niedawnymi problemami Facebooka dotyczącymi wykorzystania danych swoich klientów, podjął działania mające na celu zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo. Zespół podkreśla, że zapisy rozmów nigdy nie będą przechowywane przez firmę. Także formularze haseł zabezpieczone zaawansowanym szyfrowaniem za pomocą klucza prywatnego mają uniemożliwiać stronom trzecim (jak np. Facebook) dostęp do wszelkich poufnych informacji, które mogłyby spowodować utratę funduszy.

Zespół Lite.IM chwali się, że w niedalekiej przyszłości ma powstać wiele nowych funkcji, które będą umożliwiać wdrażanie botów na inne platformy, a także wspieranie transferów na większej liczbie kryptowalut.

Można się zastanawiać, dlaczego firma zdecydowała się na wybranie komunikatora społecznościowego jako medium do przesyłania kryptowalut. Zulu Republic argumentuje swój wybór tym, że takie platformy są celem, do którego dążyć będzie rzeczywistość online. Zdecydowanie się na Messengera było szczególnym ukłonem w stronę młodszego pokolenia, którym ta aplikacja jest dobrze znana i często przez nich używana.

Zulu Republic twierdzi również, że wybór platform, które są przyjazne wielu ludziom i z których korzysta szerokie grono, może być także pomocą przy ogólnej adaptacji kryptowalut. Według zespołu Lite.IM optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie tych narzędzi, z których ludzie korzystają na co dzień i zapewnienie kompatybilności z proponowanymi usługami. Projekt proponowany przez firmę może się okazać dużą korzyścią dla wielu osób, zarówno przy transakcjach obejmujących niskie kwoty, jak i przy tych, które opiewają na dużo wyższe wartości.

Zespół Lite.IM przeprowadził także badania, z których wynika, że przeciętny konsument korzysta z około dziewięciu aplikacji każdego dnia. Dlatego też wybór Messengera nie powinien już nikogo dziwić – firma zdecydowała się na udostępnienie usługi w środowisku, w którym użytkownicy spędzają większość czasu.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/new-bot-enables-millions-to-send-and-receive-cryptocurrencies-on-facebook-messenger

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here