Dave Rubin zamienił Patreona na wsparcie w Bitcoinach

0
85

Dave Rubin, amerykański libertariański komentator polityczny, zwrócił się do Bitcoina (BTC) z prośbą o wsparcie crowdfundingowe. Swoje ogłoszenie opublikował 6 stycznia na Twitterze. Ma to być swoisty protest przeciwko praktykom serwisu Patreon, który rzekomo ogranicza wolność słowa użytkowników.

Rubin tłumaczy swoją decyzję w wywiadze dla Washington Examiner. Mówi on, że Patreon odpowiadał za 60-70 procent jego funduszy. Swoją decyzją o odejściu komentator przeciwstawia się cenzurze serwisu i zauważalnej ingerencji w wolność słowa oraz swobodę wypowiedzi na platformach tego typu.

Dave Rubin jest twórcą i gospodarzem niezależnie prudukowanego programu, The Rubin Report, który łączy w sobie elementy wywiadu i podcastu. Porusza w nim tematy związane z polityką i bieżącymi sprawami rozgrywającymi się na świecie.

The Rubin Report jest programem znanym szerokiej publiczności, głównie ze względu na bogaty wachlarz zapraszanych tam gości, którzy są uznawani za kontrowersyjne postaci, a także otwartość i bezpośredniość prowadzącego. Rubin krytykuje tam porażki dzisiejszej regresywnej lewicy, jak sam o tym mówi.

Zdawać by się mogło, że Patreon, który jest platformą mającą na celu wsparcie finansowe wielu niezależnych twórców, nie ma powodów do cenzurowania treści, która przecież nie jest głównym sensem tego serwisu. Niemniej jedno z niedawnych wydarzeń skłoniło użytkowników platofrmy do poważnych przemyśleń.

Patreon posunął się bowiem do zbanowania Youtubera, Carla Benjamina, o którym wiemy, że ma skrajnie prawicowe poglądy. Podczas rozmowy z innym Youtuberem użył on pejoratywnych określeń na czarnoskóre osoby. Patreon tłumaczył swoją decyzję w ten sposób, że zbanowanie Carla Benjamina miało być pokazaniem całej społeczności bezdyskusyjnego zakazu szerzenia nienawiści.

Dave Rubin 3 stycznia opublikował na swoim kanale film, w którym wyraźnie podkreślał, że akcja związana z Carlem Benjaminem nie ma nic wspólnego z podjętą przez niego decyzją. Tak jak już wspominaliśmy, komentator zdecydował się porzucić platformę Patreon na rzecz innej formy finansowania, która jest odporna na cenzurę. W tym celu, zgodnie z tym, jak informuje nas na swoim Twitterze Rubin, wybrał Bitcoin. Oficjalne przejście ma nastąpić 15 stycznia.

Jednocześnie jeden z bardziej kontrowersyjnych portali społecznościowych, Gab, ogłosił, że przenosi się do aplikacji Cash Square w celu przeprowadzania transakcji (darowizn) w Bitcoinach (BTC). To właśnie Gab był jednym z pierwszych patronów Rubina, przelewając na jego adres 0,0025 BTC.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/dave-rubin-turns-to-bitcoin-for-crowdfunding-after-alleged-patreon-censorship

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here