1000 dolarów w Bitcoinach ukrytych w paryskim muralu

0
74

Aby uczcić dziesiątą rocznicę pierwszego bloku blockchain, francuski artysta graffiti, Pascal Boyart, w swoim ostatnim projekcie ukrył 1000 dolarów w Bitcoinach, jak dowiadujemy się z jego Twittera.

Niespodzianka ukryta jest w muralu La liberté guidant le peuple 2019, do którego stworzenia inspiracją był znany obraz Eugène Delacroix , Wolność wiodąca lud na barykady. Po rozwiązaniu zagadki zwycięzca dostanie dostęp do portfela, na którym znajduje się 0,26 BTC.

Nie jest wiadome, gdzie znajduje się obraz i, jak mówi Pascal Boyart:

Od ciebie zależy znalezienie tego muralu i rozwiązanie zagadki.

Źródło: Pascal Boyart Twitter

Artysta umieścił link do dzieła w wysokiej rozdzielczości, jednakże sugeruje on, że dużo lepszym sposobem byłoby odnalezienie fizycznego muralu ukrytego gdzieś w Paryżu.

Adres portfela, na którym znajduje się nagroda, został podany do publicznej wiadomości. Alistair Milne, przedsiębiorca tego projektu, zachęca użytkowników Bitcoinów do przekazania darowizny, aby zwiększyć nagrodę za odnalezienie „skarbu”. Obecnie w portfelu znajduje się 0,287 BTC.

Pascal Boyart jest jednym z wielu artystów, którzy wykorzystują swoją działalność do promowania kryptowalut. W ubiegłym roku umieścił on w jednej ze swoich prac kod QR do portfela, na który można wpłacać Bitcoiny, aby wspierać pracę artysty.

Nie tylko Pascal Boyart postanowił w nietypowy sposób uczcić dziesiątą rocznicę pierwszego bloku blockchain. W grudniu bowiem miało miejsce wydarzenie Proof of Keys, zapoczątkowane przez Trace’a Mayera. Apelował on do całej społeczności Bitcoin o wycofanie swoich funduszy z portfeli firm trzecich i odzyskanie kontroli nad ich prywatnymi kluczami.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/paris-treasure-hunt-sees-bitcoin-prize-worth-1-000-up-for-grabs-in-wall-mural

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here