Nevada wydała blisko 1000 cyfrowych aktów małżeńskich

0
90

Jak donosi portal AP, Nevada wykazuje szczególnie aktywne działania w sprawach związanych z technologią blockchain.

Okazuje się bowiem, że dwa okręgi w tym stanie, powołując się właśnie na blockchain do wydawania cyfrowych aktów małżeństwa, już zintegrowały technologię lub były w trakcie prób. Tylko do kwietnia 2018 roku w Nevadzie i poza nią wydano łącznie 950 aktów, które w celach bezpieczeństwa wykorzystywały inteligentne kontrakty technologii blockchain w Ethereum.  

Jak można się domyślać, nie każdemu takie rozwiązanie przypadło do gustu. Według informacji zaczerpniętych od lokalnych urzędników, chęć do automatycznej akceptacji nowatorskiej formy wydawania aktów małżeńskich jest mieszana.

Większość osób nie do końca wie, z czym wiąże się taka forma, albo uważa, że nie jest im to potrzebne. Można zatem stwierdzić, że stopniowe wprowadzanie technologii blockchain w USA odnosi umiarkowany sukces.

Portal AP zapytał o zdanie Huntera Halcomba, technika systemowego Washoe County. Twierdzi on, że cyfrowe akty małżeńskie spotykają się z różną akceptacją ze strony rządowych agencji, pomimo tego, że cechują się wiarygodnością i pewniejszym pochodzeniem w stosunku do tradycyjnych, papierowych wersji.

Ciekawostką pozostaje fakt, że Nevada w 2017 roku jako pierwszy stan zwolniła transakcje blockchain ze zobowiązań podatkowych. Aktualnie inne stany także rozważają zastosowanie tej technologii lub próbują przebudować prawo tak, aby technologia blockchain i kryptowaluty okazały się bardziej atrakcyjne i mogły bardziej się tam rozwinąć.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/nevada-issues-almost-1-000-marriage-certificates-on-ethereum-but-govt-acceptance-varies

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here