Ledger wypuszcza portfel do kryptowalut z obsługą bluetooth

0
43

Wczoraj, 6 stycznia, firma Ledger (chroniąca rynek kryptowalut) zademonstrowała nowy portfel kryptowalutowy, oparty na technologii Bluetooth.

Nazwa portfela to Ledger Nano X i został on zaprezentowany na konferencji CES 2019 w Las Vegas. Jego cena to 119 dolarów, a w przedsprzedaży jest dostępny od dzisiaj. Co ciekawe, firma poinformowała także o aplikacji mobilnej, która ma pozwalać jej użytkownikom zarządzać swoimi transakcjami i sprawdzać salda poprzez urządzenia mobilne. Aplikacja dostępna będzie od 28 stycznia.

Ledger Nano X w pewnym stopniu przypomina poprzednią wersję, Nano S, jednak najnowszy model portfela posiada więcej udogodnień. Daje on m.in. możliwość przechowywania 100 kryptowalutowych aktywów.

Jak zauważa portal The Verge, wykorzystanie technologii Bluetooth może budzić nieco kontrowersji:

Portfele zazwyczaj łączą się przez port USB, a wszelkie funkcje bezprzewodowe zwiększają ryzyko nieautoryzowanego dostępu. Mimo wszystko zabezpieczenie sprzętu poprzez PIN i ograniczony zasięg Bluetooth powinny to ryzyko ograniczać. Ledger twierdzi, że Nano X został stworzony tak, by współpracować tylko z urządzeniami działającymi w odpowiedniej aplikacji, która posiada własne funkcje zabezpieczające.

Firma Ledger w ubiegłym roku informowała o sprzedaży portfeli w 2017, osiągającej ponad million egzemplarzy. Przyciągnęło to wielu znaczących inwestorów technologicznych, takich jak Samsung, Siemens czy GV.

W grudniu 2018 roku zespół badawczy wykazał istnienie luk w zabezpieczeniach, znalezionych w portfelach Ledgera. Według pogłosek pozwalały one firmie na instalowanie w ich sprzęcie dowolnego oprogramowania. W odpowiedzi na pomówienia Ledger wydał oświadczenie informujące o tym, że luki w zabezpieczeniach nie są krytyczne, a metody hakerskie, którymi rzekomo firma miała się posługiwać, niepraktyczne.

W październiku 2018 roku Sony ogłosiło stworzenie bezkontaktowego portfela, który wykorzystuje inteligentną technologię IC. Firma zapowiedziała, że urządzenie będzie w stanie zarządzać kluczami prywatnymi do przechowywania osobistych informacji na blockchain, jak również obsługiwać zasoby kryptowalut. Data premiery produktu nie jest jeszcze znana.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/crypto-security-company-ledger-releases-bluetooth-enabled-hardware-wallet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here