Kraken odnotowuje niemal trzykrotny wzrost liczby wniosków o egzekwowanie prawa

0
50

Kraken – giełda kryptowalut – 5 stycznia umieścił na swoim Twitterze grafikę, z której wynika, że w 2018 roku ilość otrzymanych wniosków o egzekwowanie prawa niemal trzykrotnie przewyższyła wynik z 2017 roku.

Tweet udostępniony przez grupę Kraken Exchange pokazuje, że od 2015 roku ilość otrzymywanych wniosków wzrastała niemal wykładniczo. Jednak poprzedni rok był pod tym względem niekwestionowanym zwycięzcą. Jak pokazują wykresy, liczba wniosków, które wpłynęły, to aż 475. Dla porównania, w 2017 roku było to „tylko” 160.

Źródło: Twitter Kraken Exchange

Tweet pokazuje także wykres państw, z jakich pochodzą agencje wnioskujące. Znacząca większość z nich, bo aż 315, pochodzi z instytucji rządowych ze Stanów Zjednoczonych. Kraken podkreśla to słowami:

Możecie zobaczyć, dlaczego tak wiele firm decyduje się na blokowanie amerykańskich użytkowników.

Należy przypomnieć, że na początku grudnia 2018 roku UnitedCorp podobno złożył pozew w sprawie stosowania nieuczciwych praktyk w celu manipulowania siecią Bitcoin Cash (BCH), co miało przynieść znaczące szkody dla UnitedCorp. Wśród pozwanych, oprócz Bitcoin.com, Bitmain i Roger Ver, znalazł się właśnie Kraken.

W tym samym czasie japońska policja informowała, że odnotowano istotny wzrost liczby zgłoszeń z giełd kryptowalut w sprawie podejrzanych transakcji.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/law-enforcement-inquiries-sent-to-kraken-nearly-tripled-in-2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here