Japońskie Stowarzyszenie Giełd Walut Wirtualnych rośnie w siłę

0
66

Zaledwie 2 dni temu, 4 stycznia, Japońskie Stowarzyszenie Giełd Walut Wirtualnych (JSGWW) rozszerzyło się o kolejnych pięć giełd wymiany kryptowalut.

JSGWW to samoregulacyjny organ, który powstał w kwietniu 2018 roku. W październiku został on upoważniony przez Japońską Agencję Usług Finansowych (JAUF) do stworzenia wytycznych i standardów bezpieczeństwa dla licencjonowanych platform do wymiany kryptowalut. JSGWW zostało utworzone przez 16 zarejestrowanych giełd kryptowalut.

W czerwcu organ wydał zestaw wytycznych regulacyjnych, m.in. zakaz handlu informacjami poufnymi i zakaz handlu pieniędzmi w sektorze prywatnym. Miało to po części być odpowiedzią na atak hakerski o wartości 534 milionów dolarów przeprowadzony w styczniu na giełdę kryptowalutową Coincheck.

Do JSGWWW dołączyli: Coincheck, Everyone’s Bitcoin, Lastroots Inc., LVC Corporation and Coinage Corporation. Są oni członkami II typu, co oznacza, że ubiegają się o rejestrację na handlowca wirtualnymi walutami.

Obecnie możliwe są rekrutacje tylko członków typu II, ale JSGWW planuje dodanie klasyfikacji typu II dla firm, które obsługują usługi związane z wirtualną walutą.

W połowie grudnia 2018 roku media informowały, że jedna z giełd wymiany kryptowalut, która dołączyła do JSGWW – Coincheck – uzyskała zezwolenie na prowadzenie koncesji na wymianę kryptowalut przez krajowy organ finansowy. Jednakże nowy operator Coincheck, Monex, nie potwierdził tej informacji.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/five-more-exchanges-join-japans-self-regulatory-crypto-exchange-association

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here