OverStock jako pierwsza duża firma płacąca podatki w USA w Bitcoinie

0
91

2018 rok ledwie się zaczął, a już przynosi wielkie zmiany w rzeczywistości gospodarczej. 3 stycznia Overstock ogłosił, że część podatków od działalności biznesowej (CAT) zapłaci za pomocą Bitcoinów. Tym samym Ovestock stał się pierwszym dużym przedsiębiorstwem w USA, które wykorzystuje kryptowaluty do płacania podatków. Nie powinno to zaskakiwać, biorąc pod uwagę, ze wieloletni CEO firmy i jednocześnie jej założyciel, Patrick Byrne, nie kryje się ze swoim entuzjazmem do nowoczesnych rozwiązań z zakresu kryptowalut. Za jego aprobatą Ovestock już w 2014 roku, jako jedna z pierwszych firm na rynku, zaakceptowała Bitcoin w wyniku współpracy z giełdą kryptowalut Coinbase. Bryne zapowiedział również że do lutego 2019 zamierza sprzedać detaliczną część firmy Overstock, aby skupić się na blockchainach. Dlatego na przestrzeni ostatnich miesięcy zainwestował już przeszło 20 milinów dolarów (10% akcji) w przedsiębiorstwo Medici Ventures – spółkę córkę Overstock, skupioną właśnie na rozwoju technologii blockchain.

Prawodawstwo przyjazne nowym technologiom jest najlepszym sposobem, aby wspierać rozwój globalnej gospodarki. Stan Ohio w USA, doskonale zdaje sobie z tego sprawę i umiejętnie wykorzystuje możliwości, jakie niosą kryptowaluty. Świadczy o tym, chociażby niedawno uruchomiona platforma OhioCrypto.com, która umożliwia płacenie podatków przy użyciu Bitcoinów. Usługa ta na razie jest udostępniona tylko dla firm, jednak do 2020 roku stan Ohio planuje wprowadzić możliwość płatności kryptowalutowych dla wszystkich podatników. Skarbnik stanu Ohio, Josh Mandel, nie wyklucza również, że w przyszłości państwo może wyjść poza Bitcoin i zacząć akceptować również inne kryptowaluty

Ohio jest pierwszym stanem USA, który zdecydował się na ten przełomowy krok i zaakceptował Bitcoin jako metodę płatności podatków. Rosnące znaczenie krypotwalut w gospodarce i biznesie powoduje jednak, że coraz więcej instytucji rządowych interesuje się praktycznym wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Artykuł źródłowy:
https://cointelegraph.com/news/us-retail-giant-overstock-to-use-bitcoin-to-pay-its-taxes-in-ohio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here